“Tehdit mesajları alıyorum” diyen AK Partili Zengin’e Deva Partisi’nden destek: Endişe verici

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için, “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”un kaldırılmasını talep ettiği iddia edilmişti. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan tezlere ait, “Bu hususları hiç konuşmadık.” formunda açıklama gelmişti.

“BU MEVZU HAKKINDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

“6284 bizim kırmızı çizgimizdir” diyerek tartışmalara farklı bir boyut kazandıran AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Güçlü, son açıklamasında tehdit iletileri aldığını söyledi. Varlıklı, “Artık bu mevzu hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Maksat haline geliyorum.” dedi.

“BU YOĞUNLUKTA TEHDİT KAYGI VERİCİ”

AK Partili Zengin’e Deva Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’den dayanak geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ekmen, “Hayatını partisi ve bedellerinin uğraşına adamış, samimiyeti ve bağlılığı tartışılamayacak birine bu yoğunlukta tehdit telaş verici. Hasret hanımı yalnızlık hissine terk edip konuşmayanlar da bu hücumlardan sorumlu!” sözlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Hedef haline geldiğini belirten AK Partili Varlıklı, şunları söylemişti: “Sayın Bakanımız açıklama yapıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var lakin ben bu bahiste ne vakit bir şey söylesem normali çok aşan bir maksat olma hali ortaya çıkıyor. Yalnızca Twitter’dan değil, çok nizamlı ve planlı bir akına dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit iletileri alıyorum. Bunun ne kadar önemli bir mevzu olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu… 6284 natürel ki tartışılabilir, İstanbul Kontratı çok tartışıldı. Benim itirazım metoduna, yoluna ama bundan kamuoyu yeteri kadar rahatsızlık duymuyor. Doğrusu bu taarruzlar Türkiye’de bayanları çok rahatsız ediyor.

“KONUŞAN ERKEK ARKADAŞIMIZ OLDUĞUNDA HİÇ SORUN OLMUYOR”

Bu mevzuya kimse girmek istemiyor zira gaye oluyorsunuz. İşte ben. Ben AK Parti Küme Başkanvekiliyim. Ben kendi fikirlerimi anlatmıyorum, kümemiz ismine konuşuyorum fakat kümemiz ismine konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir