Inter Akademi Türkiye’nin tanıtım programı Mersin’de yapıldı

Mersin’de, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) grubu Inter’in Türkiye akademisinin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Inter Akademi Türkiye tarafından Yenişehir ilçesindeki Divan Otel’de düzenlenen aktifliğe, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, Inter’in İkinci Başkanı Javier Zanetti, Inter’in Pazarlama Müdürü Barbara Biggi ve Inter Akademi Teknik Yöneticisi Marco Monti katıldı.

Programda konuşan Vali Pehlivan, Mersin’in 62 branşa 457 kulübe ve yaklaşık 180 bin lisanslı atlete sahip olduğunu söyledi.

Gençlerin sporla kazanılmasının kıymetli olduğuna vurgu yapan Pehlivan, Inter Akademi Türkiye’nin kurulmasında takviye verenlere teşekkür etti.

Pehlivan, ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun, ülkesini Inter’de temsil ettiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Hakan Çalhanoğlu üzere kardeşlerimiz çıkıyor, çıkmaya da devam ediyor. Bu da şu açıdan kıymetli; keşfedilmeyen yetenek yok üzeredir. Şayet birisinde bir yetenek var ve o keşfedilmemişse bu hiç yok manasına gelir zira o yetenekten ne kendisi ne de toplumlar faydalanır. O yüzden hangi alanda olursa olsun, yeteneklerin ortaya çıkarılması değerli. Yeteneklerin yönetilmesi sorunu de kıymetli. 1500 çocuğumuza bu okullarda hizmet ediyorlar. Türkiye genelinde de 10 vilayetimizde şubeleri olmakla birlikte toplamda 2 bin civarında, 1500’ü Mersin’de. Hasebiyle Inter kulübünün de odak noktasını teşkil ediyor ilimiz.”

ZANETTI: “INTER’İN BU PROJESİ ÇOK BÜYÜK”

Inter İkinci Başkanı Zanetti de böyle bir programda buluşmaktan ötürü çok heyecanlı olduğunu belirtti.

Inter Akademi Türkiye’nin değerine değinen Zanetti, “Inter’in bu projesi çok büyük. Bütün hislerimizi bu projede yansıtmak bizim için çok kıymetli. Bu nedenle bu projeyi gerçekleştiren ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu proje eminim ki hem benim hem de sizin için çok değerli. Topraklarımıza hoş projelerle dönmek için sabırsızlanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’in de konuşma yaptığı programda, Inter Akademi Türkiye yönetici ortakları Hüseyin Altun, Hüseyin Gökten ve Hüseyin Kılavuz da akademinin yapılanması hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların akabinde Vali Pehlivan ve Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit, Zanetti’ye çeşitli ikramlar verdi.

Öte yandan, Inter İkinci Başkanı Zanetti, kentteki programları kapsamında, Büyükşehir ve Yenişehir belediyelerini de ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir