AB’yi sarsan rüşvet krizi: Para dolu bavulları böyle taşımışlar

Avrupa Parlamentosu’nun eski lider yardımcılarından Eva Kaili’nin de ortalarında olduğu üst seviye isimlerin Katar’dan rüşvet alarak lobicilik yaptığı savıyla başlatılan soruşturma derinleşiyor.

Avrupa medyasında “Katargate” olarak bilinen skandalda yeni bilgilere ulaşılıyor. İtalya’nın çok okunan gazetelerinden La Repubblica, Antonio Panzeri ve Kaili’nin partneri olan Francesoco Giorgi’nin ellerinde bavullar dolusu parayı taşırken çekilmiş imajlarını paylaştı.

Görüntülerde Kaili’nin 2 aylık çocuğunun da otelde olduğu görüldü.

İtalyan medyası, Brüksel’deki Steigenberger Hotel’de çekilmiş kamera imajlarını paylaşırken iki adamın içi para dolu bavulları taşıdığını aktardı.

Parmaklıklar ardında tutulan Kaili temiz olduğunu tez etmişti.

10 Ekim’de Katar Çalışma Bakanı Ali Bin Samih Al Marri ile bir görüşmeden sonra çekildiği açıklanan fotoğrafların, 2022 Dünya Kupası’nın başlamasından 5 hafta evvel çekildiği belirtildi.

Kaili partneri Giorgi’nin ihanetine uğradığını söylemişti.

Görüntülerde Giorgi’nin yanında Yunan siyasetçi Kaili’nin 20 aylık çocuğunun da bebek otomobilinde olduğu görülüyor. Brüksel’in en lüks oteli olarak bilinen otelde Katar delegesi ile Pancheri’nin görüştüğünü ve Giorgi’yle birlikte boş bavullarla yere girdikleri aktarıldı. Belçika savcılığı ikilinin ellerindeki bavulların ise daha sonra para dolu bir halde dışarı çıkarıldığını da aktardı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir